این وب سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند. لازم بذکر است مطالب کانالهای تلگرام توسط کراولر و خودکار استخراج میشود و سایت مسئولیتی درقبال محتوای کانالها ندارد. درصورتیکه محتوا مغایر با قوانین کشور است مراتب را به [email protected] اطلاع دهید.
فیلم آنلاین تماشا کنید مجموعه ای از فیلم های سینمایی بصورت آنلاین در Yidio.ir قابل تماشا میباشد.
پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
⭕️ واکنش جالب محسن مقصودی مجری برنامه ثریا به داستان‌های تخیلی آقای روحانی!

🔹آقای رییس‌جمهور، علت اصلی قاچاق بی تدبیری و نابودی سامانه های شفافیت است نه ارزانی کالاها

‼️به اعضای کابینه بگویید حداقل به صورت نمادین هم که شده در این شرایط اقتصادی با مردم همدردی کنند و کمی شبیه مردم زندگی کنند.

#مثنوی_روحانی

✅ @masaf_foods
پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴
🎥ساده‌ترین روش برای تشخیص عسل تقلبی از عسل طبیعی👌🍯

✅ @masaf_foods
پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
⭕️رئیس سازمان بسیج عشایری: اگر عشایر حمایت شوند نیازی به واردات گوشت نداریم.

🔹اگر مسؤولان به فکر گوشت خارجی نباشند و عشایر را حمایت کنند قول می‌دهیم که ۷۵ درصد گوشت کشور توسط عشایر تأمین شود.

✅ @masaf_foods
پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
🔰امام صادق (ع) می فرمایند:

🔹بهترین مال و دارایی آن زراعتی است که صاحبش آن را کشت کند و به خوبی پرورش دهد و در هنگام دِرو حقوق شرعی آن را ادا نماید.
(منبع: میزان الحکمه/ج ۵ /ص ۸)

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۴
🔰‏این هم مدل جدیده !

❗️کنسرو قورمه سبزی بدون گوشت!

#تحرکات_مزورانه

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۵
🎥 حضور چهار حلقه چاه نفت در برنامه پایش! 😊👌

‼️مردم! سلبریتی های واقعی شما این آقایان هستند!
‼️مردم! شما خودتان بالش زیر سر برخی مسئولین قرار دادید، وضع امروز نتیجه انتخاب خودتان است!

#سلبریتی_واقعی

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۷
#توییت

🔴 قاچاق دام یا دام قاچاق؟

⭕️ قاچاق دام {هر چند مهم و لازم به پیگیری} دامی است که دولت برای اصحاب رسانه پهن کرد تا ناکارآمدی چندساله خود را پنهان کند!

- ناکارآمدی ارزی
- ناکارآمدی دامپزشکی در کنترل تب برفکی
- ناکارآمدی منابع طبیعی در احیای مراتع
- اشتباه راهبردی جایگزینی "دامپروری بسته" به جای "دامپروری مرتعی"

#سازمان_دامپزشکی
#تب_برفکی
#ورود_دام_به_مرتع

👤 "کشاورز بیدار"

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۴
⭕️سیف: سیلوها پر از گندم است/علیه شایعه‌پراکنان شکایت می‌کنیم

معاون وزیر کشاورزی در واکنش به ادعاهایی مبنی بر خالی شدن سیلوهای گندم گفت:
🔹موجودی گندم به اندازه کافی در انبارهای کشور هست و حداقل تا شش ماه آینده نیاز کشور را پاسخ می‌دهد. 
🔹علیه این فرد به دلیل دادن اطلاعات غلط مبنی بر خالی بودن انبارهای گندم در دستگاه قضائی تشکیل پرونده می‌شود و او باید استنادات خودش را ارائه دهد./ایسنا

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲
⭕️هشدار نسبت به شیوع زنگ زرد گندم در مزارع

🔹مسعود حقیقت مدیرکل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی از فعالیت سامانه بارشی در شرق و غرب کشور خبر داد و گفت: امروز با فعالیت سامانه بارشی شاهد بارش در استان های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی خواهیم بود که این سامانه آخر وقت از کشور خارج می‌شود.

🔹حقیقت گفت: با توجه به بارش های مناسب امکان شیوع زنگ زرد گندم در مزارع استان های ایلام، کرمانشاه و خوزستان دور از انتظار نیست.


✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵
🔴 | 🎥 مهدی سروی،‌ پژوهشگر اقتصادی: دام مولد در حال خارج شدن از کشور است و این خطر بزرگی برای صنعت دامپروری ایران است!/ در تولید گوشت قرمز به مرز خودکفایی رسیده بودیم اما یک سیاست غلط همه رشته‌ها را پنبه کرد!

#خروج_دام_مولد
#خطر_ناامنی_غذایی
#قاچاق_مشکوک

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰
⭕️کشف تریاک‌فرنگی در تره‌بار

ماموران کلانتری ۱۵۲ خانی اّباد، یک محموله تریاک‌ را که در بار توت‌فرنگی جاسازی شده بود در میدان میوه و تره‌بار مرکزی تهران کشف کردند/ایسنا

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
🎥 پس از اینکه گوشت قرمز سرطان‌زا اعلام شد! حالا اخبار رادیو می گه: خطرناکترین باکتری در برگهای کاهو زندگی میکند! (خبر ساعت۲۰:۳۰روز ۲۶ بهمن ۹۷)

‼️لازم به ذکر هست قیمت کاهو تا کیلویی ۱۵ هزار تومان افزایش داشته است!

‼️صدای و سیمای آقای علی عسکری کاملاً همسو با دولت عملیات روانی برای به حاشیه راندن سوء مدیریت دولت را آغاز کرده است!

#تحرکات_مزورانه

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۵
🔰امام رضا (ع) می فرمایند:

🔹به کودک دستور ده که با دست خودش صدقه بدهد، اگر چه به اندازه تکه نانی یا یک مشت چیز اندک باشد؛ زیرا هر چیزی که در راه خدا داده می شود، هر چند کم، اگر با نیت پاک باشد زیاد است.
(منبع: میزان الحکمه/جلد1/ص108)

✅ @masaf_foods
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۶
🎥تحلیل جالب اصغر عیوضی کارشناس سیاستگذاری از آفت #تعارض_منافع در دستگاه‌های اجرایی

⁉️چرا باوجود تعارض منافع، معضلات کشور در نظام بهداشت و درمان و یا بانک حل شدنی نیست و چرا موضوع تعارض منافع برای جوان امروزی تبدیل به «مسئله» نمی‌شود.

🔹بررسی تیپ‌های شخصیتی جوان در کشور و نحوه تعامل آنها با مشکلات

#فیلم

✅ @masaf_foods
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۹
🔰 رولت برف 😉

✅ @masaf_foods
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰
🎥 این کلیپ رو برای دوستان و آشناهاتون بفرستید تا دیگه خیلی راحت به هر رستورانی اعتماد نکنن و دیگه کسی نتونه اینقدر راحت با سلامت مردم بازی کنه!

‼️ویدئو مربوط به سال ۹۵ هست.

‼️متون حک شده روی فیلم متعلق به واحد مطالعات امنیت غذایی مصاف نیست!

✅ @masaf_foods
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۹
🔰زالزالک میوه ای با خواص فراوان

🔹زالزالک با نام علمی Crataegus monogyna و نام محلی گیوژ است که که به صورت خودرو در مناطق کوهستانی ایران به ویژه در شمال کشور می‌روید و همچنین در استان آذربایجان غربی نیز به وفور یافت می‌شود.

🔹زالزالک به منظور کاهش فشارخون، تسکین بیماری‌های قلبی، بهبود بی‌خوابی و استرس، تناسب اندام کاربرد دارد.

🔹در واقع زالزالک باعث کم شدن فشارخون در افراد می‌شود. همچنین از افت فشار نیز جلوگیری می‌کند. در حقیقت فشارخون را تعدیل می‌کند. همچنین باعث کاهش فشارخون در بیماران دیابتی نیز می‌گردد.

✅ @masaf_foods
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱
⭕️ اندیشه انحرافی «تقابل حفظ منابع طبعی و بهره برداری اقتصادی» در روح و جسم سازمان حفاظت محیط زیست

🔹سازمان محیط زیست به عنوان نهادی ناظر بر چگونگی بهره برداری از منابع طبیعی در کشور شناخته می‌شود. این سازمان وظیفه دارد با ارزیابی‌های دقیق، جوانب آسیب‌زای طرح‌های اقتصادی بخش‌های مختلف را سنجیده و با طراحی سازوکاری خودکنترل، شرایط را برای بهره برداری صیانتی از عرصه منابع طبیعی فراهم نماید. تا بدین ترتیب شرایط لازم برای پیشرفت اقتصادی توام با احیای منابع طبیعی را فراهم سازد.

🔹اما بررسی عملکرد این سازمان طی سال‌های اخیر در مواجه با برخی مسائل اساسی نشان داده، این سازمان نه تنها در کمک به تصمیم گیری های کلان اجرایی نا‌توان بوده است بلکه در مواردی نیز خود پرچم‌دار پیگیری اموری شده که به عقیده بسیاری از کارشناسان ضد منافع ملی است. در این نوشتار نگارنده قصد دارد بدور از نگاه های سیاست زده جاری در برخی رسانه ها، ضمن مرور برخی از واکنش های سازمان در قبال مسائل کلیدی کشور، گوشه‌ای از عملکرد سازمان را به بوته نقد بکشد.

✍️ لطفاً برای مطالعه ادامه این یادداشت به لینک زیر مراجعه نموده و یا از Instant view استفاده نمایید. 👇

🌐 http://fna.ir/brh7bx

#دوگانه_انحرافی
#دوگانه_صنعت_کشاورزی

✅ @masaf_foods
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷
⭕️کمیسیون انرژی مجلس توافق پاریس را مانع توسعه منابع انرژی کشور می‌داند

🔹علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با فارس: «توافق تغییر اقلیم پاریس، مانع توسعه منابع انرژی کشور است. این توافق باعث عدم توسعه میادین مشترک نفتی خواهد شد که ما برای توسعه آن‌ها برنامه داریم.»

🔹وی در مورد برنامه ملی استفاده از انرژی های تجدید پذیر نیز افزود: «بر اساس قانون برنامه ششم توسعه تا پایان این برنامه میزان برق تولیدی از منابع تجدید پذیر کشور باید به 5 درصد افزایش یابد. منابع این امر هم در قوانین بودجه ۹۶ و ۹۷ و لایحه بودجه ۹۸ دیده ‌شده است. البته سال‌های آینده نیز منابع آن افزایش می‌یابد تا بتوانیم منابع تجدید پذیر را جایگزین کنیم.»

#توافقنامه_پاریس
#گرمایش_جهانی
#ضرر_به_منافع_ملی

✅ @masaf_foods
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۳
⭕️ اهمیتِ ناموسیِ حمایت از تولید کشاورزی در کشورهای پیشرو!

🔹مسئله عدم توافق و همگرایی کشورها در زمینه حمایت از بخش کشاورزی، همواره یکی از چالش‌های کشورها در مذاکرات تجاری مربوط سازمان تجارت جهانی و پیش از آن، توافقنامه گات (GATT) بوده است. از زمان پایان جنگ جهانی دوم تا اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی، توافقات تجاری کشورهای جهان که در چندین دور برگزار شده بود، تحت توافقنامه تجارت و تعرفه موسوم به "گات" انجام می‌گرفت.

🔹مسئله توافق بر سر جزئیات حمایت از بخش کشاورزی نیز برای اولین بار در مذاکرات دور اروگوئه و در سال ۱۹۸۶ موردبحث قرار گرفت. اما در آن زمان کشورها نتوانستند در این زمینه به توافق درخوری دست یابند. پافشاری برخی کشورها علی‌الخصوص کشورهای توسعه‌یافته بر حمایت از بخش کشاورزی و متضرر شدن کشاورزان در کشورهای رقیب به خاطر متأثر بودن از این حمایت‌ها، باعث طرح شکایت‌های متعدد در WTO علیه یکدیگر شده است.

‼️یارانه‌ کشاورزی کشورهای پیشرفته، چین و هند را وادار به شکایت کرد!
🔹کشورهای چین و هند به‌طور مشترک به دلیل پرداخت یارانه‌های متنوع و گسترده از سوی کشورهای پیشرفته جهان به بخش کشاورزی، از این کشورها به سازمان تجارت جهانی شکایت کرده‌اند. کشورهای چین و هند معتقدند اعطای یارانه گسترده از سوی کشورهایی همچون آمریکا، کانادا، آلمان، فرانسه و دیگر کشورهای پیشرفته، موجب می‌شود که قیمت تمام‌شده محصولات کشاورزی تولیدی در این کشورها کاهش یابد و رقابت‌پذیری آن‌ها در سطح جهان به طرز چشم‌گیری افزایش یابد.

🔹طبق قوانین سازمان تجارت جهانی کشورهای عضو این سازمان باید از اعمال هرگونه قانون حمایت‌کننده از تولیدات داخلی که موجب انحراف روند تجارت خارجی دیگر کشورها گردد، خودداری نمایند. کشورهای چین و هند مدعی شده‌اند که یارانه‌های پرداختی از سوی کشورهای پیشرفته روند تجارت را مختل نموده و باید هرچه سریع‌تر متوقف گردد اما کشورهای پیشرفته جهان برای بخش کشاورزی خود اهمیت بسیار زیادی قائل هستند و هرساله یارانه‌های هنگفتی به کشاورزان خود اعطاء می‌کنند.

‼️شکایت آمریکا از حمایت‌های قیمتی کشاورزی هند در WTO
طی نشست ژوئن ۲۰۱۸ کمیته کشاورزی WTO، آمریکا یارانه ‌های قیمتی (MPC) محصولات کشاورزی هند را به چالش کشید و از این کشور به WTO شکایت کرد. آمریکا ادعا کرد که هند در گزارش اعلامی سال‌های ۱۱-۲۰۱۰ و ۱۴-۲۰۱۳ حمایت‌های قیمتی بازار (MPS) -تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی توسط دولت- را برای محصولات گندم و برنج خود به‌طور فاحشی کمتر از مقدار واقعی و اعمالی خود گزارش کرده است. به گفته ایالات‌متحده، این نتیجه‌ی روش متداول و ناصحیح هند برای محاسبه MPS کشاورزی خود است.

🔹ایالات‌متحده اعلام کرد که گزارش‌های یارانه‌ی کشاورزی هند، جزئیات مربوط به هزینه‌های درون ایالتی را نداشته و تنها محصول خریداری‌ شده دولت را به‌جای تمام تولیدات حمایت‌ شده گزارش کرده است. امریکا ادعا کرد هند همچنین مخارج خود را به‌جای روپیه با دلار گزارش کرده است و علاوه بر این، هیچ اطلاعات دقیقی در مورد ارزش تولیدات محصولات کشاورزی که پایه‌ای برای تعیین محدودیت‌های حد آستانه ارائه نداده است.

‼️استرالیا ، هند را متهم به حمایت‌های خارج از چارچوب WTO کرد
🔹 به‌تازگی نیز دولت استرالیا در واکنش به وضعیت حمایت از تولید نیشکر در هندوستان، دولت این کشور را به دلیل عدم رعایت قوانین تجارت بین‌المللی محکوم کرده است. طبق اعلام دولت هند بر اساس قوانین سازمان تجارت جهانی، کشورهای درحال‌توسعه می‌توانند تا ۱۰ درصد کل ارزش تولید هر محصولی را به‌عنوان یارانه به کشاورزان پرداخت کنند و دولت هند نیز از این قانون استفاده می‌کند. از سویی دیگر نیز قیمت‌های تضمینی در هند تنها مختص محصولاتی هستند که کشاورزان نتوانند محصولات خود را بفروشند این در حالی است که هند یکی از تولیدکنندگان کوچک نیشکر در جهان محسوب می‌شود و کمتر از یک درصد صادرات قند و شکر جهان را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل مقامات دولت هند با رد ادعای استرالیایی‌ها مبنی بر ناعادلانه بودن یارانه‌های حمایتی در این کشور اعلام کرده‌اند به‌هیچ‌وجه از حدود قوانین بین‌المللی تجاوز نکرده‌اند.

#حمایت_واقعی_از_کشاورزی
#نه_به_ارز_4200_تومانی
#نه_به_رانت
#یادداشت

✅ @masaf_foods